Project Description

Alpejska łąka i aromat ziół, czyli wystrój wesela w Katowicach

Kwitnące terrarium i łąka pod kloszem

Wystrój wesela Pauliny i Kuby był dla nas ciekawym wyzwaniem. Państwo Młodzi mieszkają w Szwajcarii, uwielbiają Alpy i to stało się największą inspiracją dla pomysłów na wystrój. W dekoracji stołów użyliśmy szklanych terrariów w kształcie stożków oraz kloszy ustawionych na drewnianych plastrach. Kompozycje kwiatowe ułożone w tych naczyniach wyglądały jak małe alpejskie łąki. Równie ciekawe były patery z mosiądzu pełne kwiatów. Na stołach stały także pełne aromatycznych ziół kompozycje w złotych donicach. Ten element był o tyle ciekawszy niż często spotykane donice z ziołami na stołach, że w jednym naczyniu była mieszanka przeróżnych gatunków: rozmarynu, mięty, tymianku, bazylii, szałwii. Zestawy były uzupełnione białymi świecami i butelkami z pojedynczymi roślinkami. Lniane bieżniki biegnące przez długość wszystkich stołów podkreśliły naturalny charakter dekoracji.

Stół Nowożeńców

Aby wyróżnić Stół Nowożeńców, przygotowaliśmy lniany baner z imionami i datą ślubu, który zawisł na tle dużego, półokrągłego okna. Na szybach zawisły dodatkowe zielone wianuszki z wplecionymi drobnymi lampkami. Dekoracje na stołach budowały bardzo ciekawy front stołu, z pięknym kwiatowym terrarium, ziołami w mosiądzowych naczyniach, świecami, butelkami z kwiatami. Front stołu zdobił lniany materiał, zwisający aż do ziemi.

Winietki i papeteria

Zawsze namawiamy pary Młode, żeby temat winietek potraktować kreatywnie. Paulina i Kuba podchwycili pomysł niemal od razu i już kilka miesięcy przed ślubem wzięli się za przygotowanie nalewek z alpejskich ziół i dżemików z leśnych owoców i szwajcarskiej czekolady. Do nas należał projekt odpowiedniej etykietki z imieniem i nazwiskiem gościa. Projekt był spójny z wybranymi przez Państwa Młodych zaproszeniami z naszej oferty, podobnie jak menu-informator stojący na każdym stole.

Wystrój wesela w Katowicach był też dla nas szczególnie ważny, bo to nareszcie pierwsza realizacja we własnym mieście :)

Miejsce wesela:

Stylistyka:

  • naturalna, boho, rustykalna
  • ziołowy aromat i wyraziste kolory kwaitów
  • szkło, mosiądz, len, drewno

Charakterystyczne elementy:

  • kwiaty na stołach w szklanych terrariach i kloszach
  • miedziane patery z kwiatami
  • ziołowe, aromatyczne kompozycje w złotych naczyniach
  • ręcznie kaligrafowany baner z lnu za Państwem Młodych z ich imionami
  • lniane bieżniki na stołąch
  • winietki wykonane przez Nowożeńców z uroczymi etykietkami
  • papeteria ślubna spójna z koncepcją wystroju

Marzy Wam się taka dekoracja Waszego wesela?

NAPISZ DO NAS

Napiszcie, gdzie jest Wasze wesele, jaki styl dekoracji Was interesuje, czy macie wstępne pomysły na aranżację sali. Przyjmujemy tylko zlecenia na sezon 2019. Pracujemy na Śląsku i w Małopolsce (do ok 1oo km od Katowic).