Project Description

Wesele w klimacie boho w Willi Tadeusz

Wesele w klimacie boho

Dekoracja wesela Zuzy i Luisa w klimacie boho w pięknej Willi Tadeusz w Lanckoronie była ciekawa, nietypowa i dobrze wpasowała się w to miejsce. Kwiaty upiększały stoły, okna, stanowiły tło dla Państwa Młodych. Przestrzeń w koło pensjonatu była pełna rustykalnych akcentów. Dekoracje są eklektyczne, luźne, w klimacie boho rozumianym jako pełne swobody działania upiększające przestrzeń świeżością kwiatów i formą dobranych naczyń. Wyszło intrygująco, nieco tajemniczo i o to chodziło!

Romantyczne wnętrze

Stoły gości nazwane od rożnych miast, związanych z polsko-portugalską Parą Młodą były udekorowane kwiatami w odcieniach fioletu i różu. Użyte naczynia to eklektyczne zestawy dobrze wpisujące się w charakter ponad stuletniej Willi Tadeusz. Szklane terraria, klosze, mosiężne patery i tace, butelki, drewniane pieńki – to wszystko tworzyło spójną całość budującą nastrój wewnątrz pensjonatu. W oknach zawisły dekoracje w postaci kwiatów w probówkach i ten pomysł naprawdę zmienił przestrzeń sali głównej, nadając jej bardzo weselny, radosny charakter. Słońce podświetlało listki roślin przez szybę i dawało uroczy efekt. Ten element dopełniliśmy zielona girlandą ze świeżych roślin biegnącą ponad wszystkimi oknami, łączącą się w przejściu do drugiej sali z sznurami lampek oplecionych wokół brzozowych kolumienek.
Państwo Młodzi postanowili usiąść razem ze swoimi gośćmi przy stole, zatem postanowiliśmy ich miejsce wyróżnić kwiatowo-lampkowym tłem, dzięki czemu nadaliśmy odświętnego charakternego ich miejscu. Ta dekoracja wpisała się w stojącą w tym miejscu gablotę z pamiątkami rodzinnymi, pokazując najdobitniej to, co mamy na celu – upiększyć przestrzeń, podkreślając jej urok. Ważne jest nadanie miejscu odświętnego charakteru, ale jednak zachowanie w tym świeżości, lekkości.

Rustykalny ogród

Z pensjonatu goście przechodzili bezpośrednio do transparentnego namiotu z parkietem oraz dalej – do pięknego ogrodu. W plenerze zawiesiliśmy sznury żarówek na czarnym kablu, udekorowaliśmy drzewka drobnymi lampkami. Powodzeniem wśród gości cieszyła się fotościanka z odręcznym napisem „Best Day Ever” na płóciennym materiale, która zdecydowanie zachęcała do robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Na weselnym drogowskazie nie mogło zabraknąć drewnianych tabliczek z nazwami krajów (wraz z odległością), z których przyjechali goście Pary Młodej.

Piękny basen o niezwykłym odcieniu wody jest znakiem rozpoznawczym Willi Tadeusz w Lanckoronie. Zuza i Luis po ślubie postanowili przejść leśną ścieżką z kościoła, przechodząc do gości przez przygotowaną przez nas drewnianą bramę z kwiatami . Ich plany popsuła pogoda, ale dekoracja nadal cieszyła oko weselników z każdego miejsca w ogrodzie ;)
Życzymy sobie więcej takich realizacji, gdy możemy naprawdę wykazać się pomysłami na dekorację, ale również zachwycić wybranym przez Parę Młodą miejscem :)

Miejsce wesela:

Willa Tadeusz, Lanckorona 

Stylistyka:

  • boho, whimsical
  • eklektyzm
  • gama fioletów z akcentami różu i zielenią
  • wesele polsko-portugalskie z akcentami związanymi z krajami

Charakterystyczne elementy:

  • kwiaty w szklanych terrariach i pod kloszami
  • przeszklona część pensjonatu udekorowana kwiatami na szybach
  • kwiatowa brama do przejścia po ślubie nad basenem
  • nazwy stołów i drogowskaz z miejscami powiązanymi z pochodzeniem gości
  • transparentny namiot udekorowany żarówkami i zielonymi girlandami
  • drewniana tablica powitalna

W roku 2020 nie przyjmujemy zleceń na dekorację.