Za co dziękujemy najbardziej

Podsumowanie roku 2017 w pracowni „Wilga i kruk” to przede wszystkim podziękowania dla Was. Zaufanie, którym nas obdarzacie i wiara w nasze umiejętności to zdecydowanie najlepsza motywacja do działań. Jednak nie byłoby naszej pracy bez Waszej inspiracji, pomysłów, kreatywnych, świeżych koncepcji, które zawsze są pierwszym krokiem współpracy. To wielka przyjemność słuchać tych pierwszych, nieśmiało chodzących po głowie myśli Par Młodych, ich ciekawej historii, którą chcą opowiedzieć w dzień ślubu. Dziękujemy też za jedną – dla nas bardzo ważną rzecz – Waszą wdzięczność i docenienie naszego zaangażowania. Naprawdę dajemy z siebie wszystko i wszystkie ciepłe słowa, które do nas trafiają po weselu to rekompensata trudu, braku snu, zmęczenia.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Video”][/siteorigin_widget]

Kwiaty + szkło, drewno, mosiądz, beton…

W tym sezonie upewniliśmy się, że naczynie na kwiaty ma ogromne znaczenie i wpływa na charakter dekoracji w takim samym stopniu jak forma kompozycji florystycznej i gatunki roślin. Szklane klosze i terraria przypadły nam do serca w sposób szczególny. Kwiaty ułożone wewnątrz przezroczystych naczyń wyglądają jak małe, magiczne łąki. Bardzo lubimy też kwiaty w drewnianych skrzynkach. To tak miłe dla oka, sielskie, pełne ciepła kompozycje, że ciężko oderwać od nich oko. Również w tym roku pierwszy raz zmierzyliśmy się z mosiężnymi paterami i dzbanuszkami. Niesamowity, eklektyczny klimat, który daje połączenie kwiatów i mosiądzu o odcieniu brudnego złota zdecydowanie nabiera mocy w zestawie z wysokimi świecami w mosiężnych świecznikach. Sezon weselny 2017 otworzyliśmy śmiałą dekoracją w industrialnym klimacie i byliśmy oczarowani potencjałem, który ma w sobie beton. Tak surowy materiał okazał się idealny do komponowania z subtelnymi kwiatami, tworząc oryginalną, prawdziwie industrialną dekorację.

Kwiaty —> w szklanych terrariach  pod kloszem w betonowych formach/ w mosiądzu 

Tło Państwa Młodych

Dla nas tło za stołem Państwa Młodych to jeden z ważniejszych elementów wystroju. W sposób szczególny podkreśla miejsce Pary Młodej, najważniejszej przecież w trakcie wesela. W tym roku przetestowaliśmy różne rozwiązania i na pewno w nadchodzących sezonie będziemy tak samo chętnie wykorzystywać naszą drewnianą bramę, dekorując ją kwiatami i lampkami, ale także innymi elementami budującymi indywidualną narrację. Debiutowało też nasze świecące, kwiatowe serce, które naprawdę dodaje wnętrzu uroku i polecamy je do każdej sali (przetestowane w eleganckich, industrialnych i rustykalnych wnętrzach – wszędzie wygląda obłędnie). Kolejnym ciekawym rozwiązaniem tła na PM jest płachta z ręcznie malowanym napisem. Lniana, czy jakakolwiek inna, z Waszymi imionami i datą ślubu, w zielonej czy lampkowej oprawie – wygląda naprawdę dobrze. Zdecydowanie mamy ochotę ten pomysł wykorzystać w jeszcze niejednej sali weselnej.
Drewniana brama —> w Lancokornie / wesele z żurawiami ogirami
Serce –> industrialne z tablicowym tłem
Materiałowa płachta z imionami —> z lnu

Spójrz wyżej!

Dekoracja sufitu sali weselnej lub przestrzeni powyżej głów gości naszym zdaniem znacznie wpływa na całościowe wrażenie. Połączenie sznurów nastrojowego oświetlenia w postaci drobnych kulek lub żarówek w stylu retro z zielonymi girlandami ze świeżych roślin wygląda naprawdę dobrze. Alternatywnym rozwiązaniem dla zieleni mogą być równie dobrze wyglądające wstążkowe girlandy. Taka dekoracja pozwala także zindywidualizować, oswoić, dopasować do swojego stylu salę weselną, wprowadzić do wnętrza nastrój radości. Ciekawy wystrój wesela naprawdę zapada w pamięć zarówno Waszej jak i gości i sprawia, że wspomnienia tego dnia nabierają jeszcze piękniejszej oprawy.

Oświetlenie i zielone girlandy —>  w namiocie /w industrialnym wnętrzu / w rustykalnej sali weselnej     
Girlandy ze wstążek —> w namiocie 

Zaproszenia bardzo indywidualne, czyli ślubny storytelling

Rysowanie dla Was zaproszeń na indywidualne zamówienie to szczególnie miła część naszej pracy. Zaskakujecie pomysłami, odwagą i wyobraźnią. Historie zamykane w projekcie zaproszeń bywają zabawne, wzruszające, poważne, ale ich osobisty wydźwięk jest zawsze trafionym pomysłem. Poznaliście się w podróży? Wasze nazwiska zabawnie się łączą? Coś ma dla Was szczególne znaczenie? Wykorzystajcie to! Osobiste narracje obecne w tak ważnym dniu jak ślub dodadzą Wam siły. To też duża satysfakcja, gdy goście pytają o znaczenie zaproszeń, o Waszą opowieść, oglądają, zastanawiają się i analizują. Nawet przy z pozoru uniwersalnych, kwiatowych projektach, zawsze można przemycić coś od siebie, choćby na ostatniej stronie. Chociażby rysunek Waszego super auta, którym pojedziecie do ślubu czy ulubionego kota, którego macie odkąd zamieszkaliście razem ;)

Zaproszenia indywidualne —> o poznaniu się w Jerozolimie, z zabawnymi nazwiskami, z żurawiami origami