Dekoracje na sezon weselny 2018 zapowiadają się tak ciekawie, że naprawdę nie możemy doczekać się nadchodzących realizacji. Lubimy nietypowe materiały i styl, który ma sobie nutę nonszalancji. Jesteśmy również zdania, iż naczynie na kwiaty jest tak samo ważne jak sama kompozycja. Dlatego prezentujemy nasze ulubione formy, w których najchętniej układamy kwiaty na stoły weselne. Są proste, ale niebanalne, dzięki czemu jeszcze bardziej wydobywają piękno kwiatów. Zainspirujcie się naszymi rozwiązaniami!

Szklane terraria

Szklane terraria w kształcie subtelnego stożka to nasza największa miłość tego sezonu. Kwiatowe łąki komponowane wewnątrz subtelnej, przezroczystej formy wyglądają świetnie. Najczęściej taką kompozycję uzupełniamy butelkami z pojedynczymi gałązkami i świecami w szklanych lub mosiężnych świecznikach.

inspiracje dekoracje na sezon 2018 szklane terrarium

Nasza rada: Do wnętrza terrarium włóż świecący drucik, który doda całej kompozycji magicznego klimatu.

Mosiężne patery

Mosiężne patery o różnych formach wyglądają niesamowicie z kwiatami ułożonymi w klimacie angielskiego ogrodu. Elegancki, barokowy, a jednocześnie pełen swobody charakter kompozycji wynika z połączenia ciemnozłotego metalu z świeżymi kwiatami. Atutem naszego zbioru mosiężnych pater jest to, że każde naczynie ma nieco inny kształt i wysokość – w efekcie dekoracja w całej sali jest nieco eklektyczna.

inspiracje dekoracje na sezon 2018 mosiężne patery

Nasza rada: Patery z mosiądzu są idealne na kompozycje z kwiatów zestawione z owocami: ciemnymi winogronami, figą, granatem. Powstaną wówczas dekoracje niczym z holenderskich obrazów.

Betonowe donice

Betonowe donice uwielbiamy tak samo jak terraria. W surowym, szarym kolorze – naszym zdaniem są formą doskonałą dla kwiatów. Ten kontrast między chłodnym kamieniem a delikatnym, pełnym słońca kwiatem jest niepowtarzalny. Bardzo polecamy nie tylko dla industrialnych wesel.

inspiracje dekoracje na sezon 2018 betonowe donice

Nasza rada: Betonowe donice nadają się do malowania. Wyglądają bardzo dobrze w zarówno w białej, złotej jak i wielokolorowej wersji.

Drewniane skrzyneczki

Drewniana skrzyneczka z rysunkiem słojów na ściankach i świeże, sielskie kwiaty to duet doskonały. Ciężko sobie wyobrazić, żeby to połączenie kiedykolwiek się znudziło. Drewno jest pełne wdzięku, miłe dla okna, ociepla wnętrze, a kwiatowym kompozycjom dodaje uroku i lekkości.

inspiracje dekoracje na sezon 2018 drewniane skrzyneczki

Nasza rada: Wkomponuj brązowe pióro bażanta pomiędzy kwiaty. To doda jeszcze bardziej naturalnego charakteru kompozycji.