Papeteria – dodatki ślubne dopasowane do zaproszeń

Dodatki ślubne wspierają organizację wesela, usprawniają przekazywanie informacji, są przewodnikiem, który tworzycie, aby ułatwić gościom czas na Waszym weselu. Przy tworzeniu dodatków ślubnych naszym celem jest – poza czytelnym, funkcjonalnym zaprojektowaniem każdego elementu – uczynić je ozdobą Waszego wesela. Staramy się, żeby każda winietka, menu, czy numerek stołu cieszyły oko Pary Młodej i gości. Pozwólcie nam przyczynić się do upiększenia Waszych wspomnień z dnia Waszego ślubu! :)

Winietki ślubne

Winietki, czyli imienne etykietki wskazują gościom ich miejsce przy weselnym stole. Winietki to funkcjonalny dodatek, który ułatwia organizację, pomaga uniknąć chaosu towarzyszącego wejściu gości do sali, gdzie odbędzie się Wasze przyjęcie. Winietki w standardowej ofercie mamy w trzech formach:

 • w kształcie odwróconej literki V (wym. 9 x 4,5 cm)
 • jako etykietka ze sznurkiem lub wstążką, którą można dowiązać do serwety, prezentu dla gościa, czy zielonej gałązki (wym. 8 x 4 cm)
 • jako wizytówka, można ją wkomponować w zastawę  lub połączyć z prezentem dla gości (wym. 8 x 5 cm)

Koszt winietki to 2 zł / szt.
Minimalne zamówienie: 45 szt.
Wzory winietek odpowiadają wzorom zaproszeń z naszej oferty. Nie tworzymy indywidualnych projektów dodatków.
Personalizacja w cenie.

dodatki ślubne - winietka

Jeżeli macie pomysł na kreatywną winietkę dopasowaną do Waszego wesela, dajcie znać!

Chętnie podejmiemy się rzuconego przez Was wyzwania i odejdziemy od standardowych projektów. Możemy przygotować dla Was zadrukowane karty do winietek origami, naklejki na sprezentowane butelki z nalewką własnej roboty,  czyli jako małe pudełko na weselne podarki. 

Plan Stołów

Plan stołów w graficzny sposób przedstawia rozmieszenie gości przy stołach w przestrzeni sali weselnej. Najczęściej umieszczony jest przy wejściu do sali, aby goście mogli sprawnie i szybko odnaleźć swoje miejsce. Projektujemy zarówno układ z wieloma stołami (okrągłymi oraz podłużnymi) jak i układ stołów ułożonych np. w podkowę.

 • Plan stołów ma formę sztywnej planszy o grubości 5 mm, która samodzielnie stoi np. na sztaludze (wym. 100 x 70cm)

Koszt planu stołów to 200 zł / szt.
Wzory plansz z rozkładem stołów odpowiadają wzorom zaproszeń z naszej oferty. Nie tworzymy indywidualnych projektów dodatków.
Wysyłka planu stołów jest w cenie 40 zł.

dodatki ślubne - plan stołów

Planu usadzenia Waszych gości możemy przedstawić inaczej!

Realizujemy również pojedyncze karty z spisem stołów, które możecie zakomponować na drewnianej desce, lustrze, czy ramie ze sznurkami. Przygotowujemy również np. karty z alfabetycznym spisem gości. 

Zawieszki i naklejki na butelki

Zawieszki oraz naklejki na butelki bawią gości treścią toastów, ozdabiają stół weselny lub pomagają identyfikować trunki towarzyszące imprezie. Oba elementy projektujemy z tostami lub prostymi podpisami. Jeżeli obdarowujecie gości butelką alkoholu na wyjście, zawieszka lub naklejka jest dobrym rozwiązaniem, żeby przekazać słowa podziękowania do swoich gości. W ofercie mamy dwa kształty zawieszek:

 • Romby odpowiednie do krótszych toastów (wym. 5,5 x 5,5 cm)
 • Prostokąty, która nadają się do trochę dłuższej treści (wym. 5 x 8 cm)

Naklejki projektujemy dostosowując się do rozmiaru Waszych butelek.

Koszt zawieszki to 2 zł / szt.
Koszt naklejki zależny od wymiaru 1-2 zł /szt.
Minimalne zamówienie: 45 szt.
Wzory zawieszek  odpowiadają wzorom zaproszeń z naszej oferty. Kolor wstążki dopasowujemy do projektu. Wstążka ma formę uszka, nie wymaga wiązania na kokardkę.

dodatki ślubne - zawieszka na butelkę

Menu

Menu informuje gości o czekających ich posiłkach, które dla nich wybraliście. Oferujemy dwie formy menu:

 • rozkładana karta postawiona na stole, po którą goście sięgną w razie potrzeby, w dwóch rozmiarach – zależnych od ilości tekstu (mniejsza wym. 9 x 19, większa 11 x 22 cm)
 • pojedyncza karta położona w miejscu zastawy każdego gości – jedno- lub dwustronnie zadrukowana (wym 10 x 20 cm)

Koszt menu stojącego dużego  to 12 zł / szt.
Koszt menu stojącego małego  10 zł /szt.
Minimalne zamówienie: 10 szt.

Koszt pojedynczej karty menu – druk jednostronny to 4 zł / szt.
– druk dwustronny to 6 zł / szt.
Minimalne zamówienie: 45 szt.

Wzory menu odpowiadają wzorom zaproszeń z naszej oferty.

Podpowiadamy, że podanie w menu orientacyjnych godzin posiłków pomaga gościom zaplanować weselny wieczór. Menu weselne może być rozszerzone o ogólny zarys harmonogramu wesela (oczepiny, fotobudka, zdjęcia grupowe).

Kuferek na koperty

Kuferek na koperty jest pomocny przy składaniu życzeń podczas wesela. Najczęściej trzymany przez świadków, jest poręczny i ma optymalny kształt. Goście wrzucają koperty do jego wnętrza, a Wy macie pewność, że nic się Wam nie zawieruszy :)

 • kuferek dopasowujemy do motywów zaproszenia ślubnego, które wybraliście
 • kuferek robimy ręcznie, jego formę zaprojektowaliśmy samodzielnie. Jest wykonany z tektury introligatorskiej (naprawdę twardej i mocnej), obklejamy go wydrukami foliowanymi powłoką odporną na zarysowania
 • kuferek od spodu ma zasuwana klapkę, która umożliwia dostanie się do jego wnętrza
 • kuferek nie jest jednorazowy! Traktujcie go jak pudełko na kartki z życzeniami z Waszego wesela, które można schować w szafie i wracać do wspomnień miłych słów spisanych przez Waszych gości w każdej chwili w przyszłości

Składanie życzeń to jeden z intensywniej fotografowanych chwil podczas wesela, a wrzucanie koperty do kuferka to gest wykonany niemal przez każdego gościa. Zadbajcie o to, żeby pudełko na koperty były estetyczne i ładne, bo zapewne znajdzie się na niejednym zdjęciu!

Koszt kuferka to 150 zł

Wzory kuferka odpowiadają wzorom zaproszeń z naszej oferty.

Kuferek może mieć również funkcję skarbonki, wspierającej Pary Młode, które poprosiły swoich gości o datki na szczytny cel zamiast kwiatów. Jeżeli razem z swoimi bliskimi i przyjaciółmi podczas wesela chcecie uzbierać sumę na schronisko dla zwierząt, dom dziecka czy inną organizację, pomożemy Wam zrobić to pięknie!