Project Description

Wesele inspirowane „Harrym Potterem”. Magiczny klimat ulubionej książki Pary Młodej wyczarowany w Baciarskiej Chacie!

Motywy z Harrego Pottera na weselu

Wesele inspirowane serią książek o Harrym Potterze to zdecydowanie jedno z ciekawszych wyzwań tego sezonu! Para Młoda uwielbia opowieści o przygodach brytyjskiego czarodzieja (my zresztą też:)), a do tego chcieli, aby ich wesele było odważne, kreatywne i naprawdę niepowtarzalne. Koncepcja wystroju była bardzo spójna. Właściwie wszystkie elementy dekoracji nawiązywały do treści czarodziejskiej sagi, potęgując wzajemnie moc swojego wyrazu.

Stoły gości

Wszystkie stoły w sali weselnej miały nadane nazwy związane z książkami o Harrym. Wypisane charakterystycznym krojem pisma na szybkach złotymi literami były inspiracją do stworzenia dekoracji danego stołu. Każdy stół różnił się od siebie przedmiotem ukrytym pod szklanym kloszem lub w terrarium bezpośrednio ilustrującym nazwę stołu. Stół „Peron 9 i 3/4” to złota lokomotywa, „Hogwart” zilustrowaliśmy sową, „”Zakazany Las” szklanym, błękitnym jeleniem wyglądającym jak patronus, „Bank Gringotta” to sztabki złota. Analogicznie ilustrowaliśmy konkretnym atrybutem wszystkie stoły, dodatkowo ozdabiając świecącym drucikiem każdy z przedmiotów. Ponadto każdy stół dekorowała kompozycja kwiatowa – w kojarzącej się ze światem magii kolorystyce – bordo, zieleń, granat i fiolet. Te same odcienie miały świece w ciemnozłotych świecznikach.

Przestrzeń sali weselnej

Baciarska Chata w Kocierzu ma piękną przeszkloną ścianę, przez którą rozpościera się widok na panoramę Beskidów. Wykorzystaliśmy powierzchnię szyb, aby przyczepic do nich mnóstwo stylizowanych, starych kluczy ze skrzydełkami, które nawiązywały sceny z pierwszej części Harrego Pottera. Nad oknami zawisły żarówkowe girlandy i zielony łańcuch – nasz ulubiony duet, który wprost doskonale odnajduje się w drewnianych przestrzeniach. Lampy zbudowane na bazie drewnianego koła udekorowaliśmy zielonymi wieńcami i światełkami – dzięki temu magiczny klimat przenieśliśmy także ponad poziom stołów weselnych.

Detale

Zwłaszcza w takiej oryginalnej, specyficznej dekoracji o wyraźnej narracji, dbałość o szczegóły była niezwykle ważna. Już od progu sali gości witała tablica z planem stołów w formie odręcznie rysowanej Mapy Huncwotów. Na drewnianych deskach pojawiły się również napisy nad bufetem, barem i fotobudką. Winietki przy stołach miały formę półprzezroczystych skrzydełek przywiązanych do granatowej serwety złotą wstążką. Wymyślanie wraz z Parą Młodą kolejnych detali całej dekoracji naprawdę było dla nas nie lada frajdą!

W każdej przyszłej Parze Młodej drzemie ciekawy pomysł na dzień ślubu i wesela. Udekorowaliśmy kilkadziesiąt wesel i wiemy, że warto się odważyć i pójść za tą pierwszą myślą na wygląd tego dnia, nawet jeżeli jest osobista, wynikająca z Waszej osobowości czy historii Waszego uczucia. Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że naprawdę warto pozwolić sobie na spędzenie go zupełnie po swojemu. W ciekawej, estetycznej dekoracji, która będzie cieszyć oko Was i Waszych gości dodając Waszym wspomnieniom pięknej oprawy.

Miejsce wesela:

Stylistyka:

 • fantasy, magiczna
 • magiczny klimat uzyskany dzięki ciemnej gamie kolorystycznej połączonej ze złotymi akcentami oraz rożnego typu oświetleniu
 • szkło, mosiądz, drewno

Charakterystyczne elementy:

 • elementy wesela nawiązywały do książki „Harry Potter”
 • stoły gości nazwane od charakterystycznych fraz pochodzących z książki
 • atrybut ilustrujący nazwę stołu – zaprezentowany w kloszu lub terrarium z dodatkowym delikatnym oświetleniem
 • kwiaty na stołach były w gamie bordo-zieleń-granat-fiolet
 • lampy były udekorowane zielenią i świetlistymi drucikami
 • wzdłuż ściany z oknami biegły girlandy z zielonych gałęzi oraz żarówek
 • plan stołów w formie Mapy Hunctwotów
 • winietki ze skrzydełkami były przywiązane do serwety gości
 • okna zdobiło mnóstwo kluczy ze skrzydełkami
 • miejsce do tańca ozdobione lampkami oraz girlandami na drewnianych kolumnach
 • nad barem, słodkim stołem i fotobudką napisy na deskach

Marzy Wam się taka dekoracja Waszego wesela?

NAPISZ DO NAS

Napiszcie, gdzie jest Wasze wesele, jaki styl dekoracji Was interesuje, czy macie wstępne pomysły na aranżację sali. Przyjmujemy tylko zlecenia na sezon 2019. Pracujemy na Śląsku i w Małopolsce (do ok 1oo km od Katowic).