Project Description

Wesele inspirowane „Harrym Potterem”. Magiczny klimat ulubionej książki Pary Młodej wyczarowany w Baciarskiej Chacie!

Motywy z Harrego Pottera na weselu

Wesele inspirowane serią książek o Harrym Potterze to zdecydowanie jedno z ciekawszych wyzwań tego sezonu! Para Młoda uwielbia opowieści o przygodach brytyjskiego czarodzieja (my zresztą też:)), a do tego chcieli, aby ich wesele było odważne, kreatywne i naprawdę niepowtarzalne. Koncepcja wystroju była bardzo spójna. Właściwie wszystkie elementy dekoracji nawiązywały do treści czarodziejskiej sagi, potęgując wzajemnie moc swojego wyrazu.

Stoły gości

Wszystkie stoły w sali weselnej miały nadane nazwy związane z książkami o Harrym. Wypisane charakterystycznym krojem pisma na szybkach złotymi literami były inspiracją do stworzenia dekoracji danego stołu. Każdy stół różnił się od siebie przedmiotem ukrytym pod szklanym kloszem lub w terrarium bezpośrednio ilustrującym nazwę stołu. Stół „Peron 9 i 3/4” to złota lokomotywa, „Hogwart” zilustrowaliśmy sową, „”Zakazany Las” szklanym, błękitnym jeleniem wyglądającym jak patronus, „Bank Gringotta” to sztabki złota. Analogicznie ilustrowaliśmy konkretnym atrybutem wszystkie stoły, dodatkowo ozdabiając świecącym drucikiem każdy z przedmiotów. Ponadto każdy stół dekorowała kompozycja kwiatowa – w kojarzącej się ze światem magii kolorystyce – bordo, zieleń, granat i fiolet. Te same odcienie miały świece w ciemnozłotych świecznikach.

Przestrzeń sali weselnej

Baciarska Chata w Kocierzu ma piękną przeszkloną ścianę, przez którą rozpościera się widok na panoramę Beskidów. Wykorzystaliśmy powierzchnię szyb, aby przyczepic do nich mnóstwo stylizowanych, starych kluczy ze skrzydełkami, które nawiązywały sceny z pierwszej części Harrego Pottera. Nad oknami zawisły żarówkowe girlandy i zielony łańcuch – nasz ulubiony duet, który wprost doskonale odnajduje się w drewnianych przestrzeniach. Lampy zbudowane na bazie drewnianego koła udekorowaliśmy zielonymi wieńcami i światełkami – dzięki temu magiczny klimat przenieśliśmy także ponad poziom stołów weselnych.

Detale

Zwłaszcza w takiej oryginalnej, specyficznej dekoracji o wyraźnej narracji, dbałość o szczegóły była niezwykle ważna. Już od progu sali gości witała tablica z planem stołów w formie odręcznie rysowanej Mapy Huncwotów. Na drewnianych deskach pojawiły się również napisy nad bufetem, barem i fotobudką. Winietki przy stołach miały formę półprzezroczystych skrzydełek przywiązanych do granatowej serwety złotą wstążką. Wymyślanie wraz z Parą Młodą kolejnych detali całej dekoracji naprawdę było dla nas nie lada frajdą!

W każdej przyszłej Parze Młodej drzemie ciekawy pomysł na dzień ślubu i wesela. Udekorowaliśmy kilkadziesiąt wesel i wiemy, że warto się odważyć i pójść za tą pierwszą myślą na wygląd tego dnia, nawet jeżeli jest osobista, wynikająca z Waszej osobowości czy historii Waszego uczucia. Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że naprawdę warto pozwolić sobie na spędzenie go zupełnie po swojemu. W ciekawej, estetycznej dekoracji, która będzie cieszyć oko Was i Waszych gości dodając Waszym wspomnieniom pięknej oprawy.

Miejsce wesela:

Stylistyka:

 • fantasy, magiczna
 • magiczny klimat uzyskany dzięki ciemnej gamie kolorystycznej połączonej ze złotymi akcentami oraz rożnego typu oświetleniu
 • szkło, mosiądz, drewno

Charakterystyczne elementy:

 • elementy wesela nawiązywały do książki „Harry Potter”
 • stoły gości nazwane od charakterystycznych fraz pochodzących z książki
 • atrybut ilustrujący nazwę stołu – zaprezentowany w kloszu lub terrarium z dodatkowym delikatnym oświetleniem
 • kwiaty na stołach były w gamie bordo-zieleń-granat-fiolet
 • lampy były udekorowane zielenią i świetlistymi drucikami
 • wzdłuż ściany z oknami biegły girlandy z zielonych gałęzi oraz żarówek
 • plan stołów w formie Mapy Hunctwotów
 • winietki ze skrzydełkami były przywiązane do serwety gości
 • okna zdobiło mnóstwo kluczy ze skrzydełkami
 • miejsce do tańca ozdobione lampkami oraz girlandami na drewnianych kolumnach
 • nad barem, słodkim stołem i fotobudką napisy na deskach

W roku 2020 nie przyjmujemy zleceń na dekorację.