Project Description

Ekologiczne wesele w namiocie! Dekorujemy w zgodzie z nurtem #lesswaste.

Drugie życie weselnych kwiatów

Ekologiczne wesele, które wymarzyli sobie Państwo Młodzi to przede wszystkim ograniczenie kwiatów ciętych na weselu. Choć pierwotnie chodziły nam po głowie doniczki z roślinami, to biały, jasny weselny namiot, w którym odbywało się przyjęcie zdecydowanie wymagał bardziej subtelnych aranżacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na zestawy szklanych butelek z zielonymi roślinami z korzeniami zanurzonymi w wodzie. Wieloelementowe dekoracje dobrze wkomponowały się w okrągłe stoły gości.  Naczynia z przezroczystego szkła różniły się kształtem i wysokością, jednak wszystkie doskonale eksponowały piękne systemy korzenne użytych roślin.  W każdym zestawie były przepiękne okrągłe kolby, w których kształcie jesteśmy zakochani. Taka aranżacja stołu była po prostu piękna, choć nadal bardzo oryginalna i niespotykana! Każdy zestaw był urozmaicony kilkoma kwiatami ciętymi oraz świecami w glinianych mini-doniczkach. Celem zaletą koncepcji były nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim idea less waste. Dlatego wszystkie rośliny z korzeniami użyte podczas tego wesela wróciła do ziemi i mają się dobrze.

100 % recycled

Dobieraliśmy wszystkie użyte materiały do dekoracji wesela kierując się łatwością ich utylizacji. Stąd decyzja o wykonaniu zdobiących namiot chorągiewek z papieru. Zastosowaliśmy bardzo naturalną, brązowo-beżową gamę, dzięki czemu górna przestrzeń namiotu kolorystycznie nawiązywała do lnianych bieżników i pięknych drewnianych krzeseł. Chorągiewki zawiesiliśmy naprzemiennie z zielonymi girlandami, co w połączeniu z żarówkowym oświetleniem rozwieszonym przez parę Młodą, dało świetle połączenie. Winietki miały formę imiennej etykietki z papieru ekologicznego przywiązanej do serwety lnianym sznurkiem. To wesele uświadomiło nam, jak w łatwy i efektowny sposób można dekorować przyjęcia bez pomijania aspektu ekologicznego.

Dziękujemy za możliwość pracy przy tak ciekawym wystroju wesela Kasi Czerny-Nowak z agencji Czyni Cuda, która odpowiadała za organizację ślubu i wesela:)

Miejsce wesela:

Stylistyka:

  • ekologiczna, less waste, naturalna
  • roślinne kompozycje z korzeniami
  • szkło, papier, len

Charakterystyczne elementy:

  • rośliny na stołach w szklanych naczyniach z wyeksponowanymi korzeniami
  • na stołach lniane bieżniki
  • winietki w formie imiennej etykietki na ekopapierze z zieloną roślinką
  • papierowe chorągiewki w naturalnych kolorach
  • zielone girlandy z roślin

Marzy Wam się taka dekoracja Waszego wesela?

NAPISZ DO NAS

Napiszcie, gdzie jest Wasze wesele, jaki styl dekoracji Was interesuje, czy macie wstępne pomysły na aranżację sali. Przyjmujemy tylko zlecenia na sezon 2019. Pracujemy na Śląsku i w Małopolsce (do ok 1oo km od Katowic).