Project Description

Ekologiczne wesele w namiocie! Dekorujemy w zgodzie z nurtem #lesswaste.

Drugie życie weselnych kwiatów

Ekologiczne wesele, które wymarzyli sobie Państwo Młodzi to przede wszystkim ograniczenie kwiatów ciętych na weselu. Choć pierwotnie chodziły nam po głowie doniczki z roślinami, to biały, jasny weselny namiot, w którym odbywało się przyjęcie zdecydowanie wymagał bardziej subtelnych aranżacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na zestawy szklanych butelek z zielonymi roślinami z korzeniami zanurzonymi w wodzie. Wieloelementowe dekoracje dobrze wkomponowały się w okrągłe stoły gości.  Naczynia z przezroczystego szkła różniły się kształtem i wysokością, jednak wszystkie doskonale eksponowały piękne systemy korzenne użytych roślin.  W każdym zestawie były przepiękne okrągłe kolby, w których kształcie jesteśmy zakochani. Taka aranżacja stołu była po prostu piękna, choć nadal bardzo oryginalna i niespotykana! Każdy zestaw był urozmaicony kilkoma kwiatami ciętymi oraz świecami w glinianych mini-doniczkach. Celem zaletą koncepcji były nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim idea less waste. Dlatego wszystkie rośliny z korzeniami użyte podczas tego wesela wróciła do ziemi i mają się dobrze.

100 % recycled

Dobieraliśmy wszystkie użyte materiały do dekoracji wesela kierując się łatwością ich utylizacji. Stąd decyzja o wykonaniu zdobiących namiot chorągiewek z papieru. Zastosowaliśmy bardzo naturalną, brązowo-beżową gamę, dzięki czemu górna przestrzeń namiotu kolorystycznie nawiązywała do lnianych bieżników i pięknych drewnianych krzeseł. Chorągiewki zawiesiliśmy naprzemiennie z zielonymi girlandami, co w połączeniu z żarówkowym oświetleniem rozwieszonym przez parę Młodą, dało świetle połączenie. Winietki miały formę imiennej etykietki z papieru ekologicznego przywiązanej do serwety lnianym sznurkiem. To wesele uświadomiło nam, jak w łatwy i efektowny sposób można dekorować przyjęcia bez pomijania aspektu ekologicznego.

Dziękujemy za możliwość pracy przy tak ciekawym wystroju wesela Kasi Czerny-Nowak z agencji Czyni Cuda, która odpowiadała za organizację ślubu i wesela:)

Miejsce wesela:

Stylistyka:

  • ekologiczna, less waste, naturalna
  • roślinne kompozycje z korzeniami
  • szkło, papier, len

Charakterystyczne elementy:

  • rośliny na stołach w szklanych naczyniach z wyeksponowanymi korzeniami
  • na stołach lniane bieżniki
  • winietki w formie imiennej etykietki na ekopapierze z zieloną roślinką
  • papierowe chorągiewki w naturalnych kolorach
  • zielone girlandy z roślin

W roku 2020 nie przyjmujemy zleceń na dekorację.