Project Description

Dekoracja wesela industrialnego, czyli biel, zieleń i beton!

Dekoracja industrialnego wesela na Śląsku to świetne wyzwanie ze względu na piękne, postindustrialne przestrzenie w tym regionie.  Koncepcja dekoracji tego wesela opiera się o dwa motywy – świeżość majowej wiosny i industrialne klimaty śląskiej Impresji. Para Młoda dała nam dużą swobodę w wyborze poszczególnych elementów, dzięki czemu postanowiliśmy wykorzystać betonowe donice dla kwiatów. Tego elementu wiele par się obawia, myśląc, iż beton jest zbyt surowy na wesele, tymczasem jesteśmy przekonani, iż tą dekoracją obalamy skutecznie ten mit. Nietypowe naczynie w połączeniu z odpowiednimi kwiatami dało piękny efekt. Zestaw był uzupełniony przez klasyczny prosty, betonowy świecznik.

Mamy głębokie przekonanie, iż wesele powinno być dekorowane kwiatami i zielenią – własnie dlatego, iż ich krótkotrwałość podkreśla wyjątkowość dnia ślubu. Dlatego stawiamy na wiele naturalnych dodatków, wierząc, iż to dekoruje wnętrza najlepiej, a gości wprowadza w podniosły, ale również pełen radości nastrój.

Kwiaty to kompozycje z gatunków dostępnych z końcem maja, które łączył jeden mianownik – biel. Królowały piwonie, wspierane przez m. in. kalinę, eustomy, jaskry, frezje, gipsówkę – a to wszystko skomponowane w luźne, pełne swobody bukiety uzupełnione wiosenną zielenią. Dodamy nieskromnie, iż kwiaty wyglądały świetnie w betonowych formach.

Przestrzeń sali była udekorowana zielonymi girlandami podwieszonymi nad głowami gości naprzemiennie z drobnymi lampkami – warto tutaj dodać, iż na żywo takie elementy podbijają tą atmosferę wyjątkowości i robią duże wrażenie na wejściu. Impresja ma ciekawą architekturę, a krawędzie antresoli po obu stronach sali udekorowaliśmy również kwiatami i zielenią.

Jesteśmy zdania, iż miejsce, gdzie siedzi Para Młoda powinno być udekorowane w sposób szczególny. Inspirującym wyzwaniem jest odczarowywanie motywów weselnych, które kojarzą się z (chyba z przeszłą już w Polsce) erą przaśnych wesel i tym razem wykorzystaliśmy motyw serca – nadając mu ciekawą formę. Kontur serca świecił ciepłym światłem, a jego wnętrze uzupełniały zieleń i białe kwiaty. Jako tło dla Nowożeńców – idealne i naprawdę zwracało uwagę.

Stoły były dodatkowo nakryte niebieskim bieżnikiem o ciemnym odcieniu, który sprawił, iż jasne kompozycje kwiatowe były znacznie lepiej widocznie wyraziste. Zresztą wąskie bieżniki na białym obrusie zawsze sprawiają, że stół wygląda bardziej odświętnie, co dobrze pasuje do okoliczności wesela :)

Realizacje zdecydowanie uważamy za udaną i chętnie będziemy wracać wspomnieniami do tych zdjęć. Mamy też nadzieję, że dla Was – przyszłych Par Młodych – znajdzie się tu garść inspiracji i pomysłów, które chętnie widzielibyście na swoim weselu :)

Dla tych, którzy wybrali wybrali Impresję na miejsce swojego wesela polecamy inne nasze realizacje w tym miejscu:

Hiszpańskie Patio / Bluszcz i róże

Miejsce wesela:

Impresja, Zabrze

Stylistyka:

  • industrialna w połączeniu ze świeżą zielenią
  • klasyczne gamy barwne
  • białe kwiaty w  kompozycjach kwiatowych

Charakterystyczne elementy:

  • betonowe formy na kwiaty
  • betonowe świeczniki na białe, wysokie świece
  • industrialno-weselne serce jako tło PM
  • piwonie i inne białe kwiaty skomponowane w luźne bukiety
  • podwieszane zielone girlandy z wiosennej roślinności
  • ciepłe oświetlenie sznurami drobnych lampek 

W roku 2020 nie przyjmujemy zleceń na dekorację.