Zastanawiacie się, jak wybrać zaproszenia ślubne, które w pełni oddadzą Wasz entuzjazm i klimat uroczystości? Zwróćcie uwagę na ich czytelność, format oraz styl, który powinien wpisywać się w motyw przewodni wesela. Chcecie wiedzieć, z czego składa się zaproszenie? Zapraszamy na nasz szczegółowy przewodnik.

Wybór zaproszeń ślubnych nie musi być kolejnym skomplikowanym zadaniem na liście ślubnych spraw do odhaczenia. Wiemy, że aktualnie stoicie przed dziesiątką różnych dylematów, dlatego postanowiłyśmy maksymalnie ułatwić Wam tę decyzję. W naszym przewodniku znajdziecie wszystkie istotne informacje na temat anatomii zaproszeń ślubnych.

Z czego składa się zaproszenie ślubne?

1. Okładka zaproszenia ślubnego

Pierwsze wrażenie na gościach zrobicie tylko jeden raz. Okładka zaproszenia ślubnego może wyrażać więcej niż tysiąc słów. Jest to najbardziej reprezentatywny element każdego zaproszenia, dlatego w naszej pracowni przykładamy do niego maksimum uwagi.

Na okładce zaproszenia ślubnego zawsze umieszczamy wyjątkową ilustrację oraz imiona lub inicjały Pary Młodej. Dodatkowo możemy wstawić datę lub krótki napis np. „Pobieramy się!”.

Dobrze, jeżeli główna ilustracja zapowiada motyw ślubny, mówi o stylu Waszej uroczystości oraz buduje atmosferę oczekiwania. Powinna w pełni odzwierciedlać Wasze emocje związane z organizacją, tego niezwykłego dnia. Styl zaproszenia jest zależny od Waszych wytycznych. Możecie skorzystać z jednego z gotowych projektów lub zlecić nam zaprojektowanie czegoś zupełnie indywidualnego.

Dwa formaty zaproszeń ślubnych do wyboru
Kompozycja z różnymi wzorami okładek zaproszeń
Różne okładki zaproszeń o wymiarach 14x14 cm
Zaproszenia w formacie 14x14 cm

2. Treść zaproszenia ślubnego

Treść zaproszeń ślubnych musi być czytelna. W końcu oprócz walorów estetycznych liczy się także ich wartość informacyjna. Tekst główny zaproszenia na ślub i ewentualne wesele może być skomponowany w określonym przez Was stylu – najlepiej dopasowanym do charakteru uroczystości. Jeżeli szykujecie wykwintne wesele w pięknych pałacowych wnętrzach, treść powinna mieć bardziej formalny charakter. Jeżeli planujecie ślub humanistyczny w plenerze, przekaz może być lekki, swobodny, a nawet humorystyczny.

Do podstawowego tekstu zaproszenia możecie dodać:

  • prośbę o potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu, czyli tzw. RSVP

  • informację w formie „Post Scriptum” m.in. na temat pożądanych prezentów, ewentualnego noclegu dla gości lub poprawin

Każda z tych informacji jest istotna pod kątem organizacji i logistyki wesela. Im więcej danych otrzymają Wasi goście, tym będą czuli się pewniej. Niedopowiedzenia mogą być niezręczne zarówno dla Was, jak i osób, które będą z Wami świętować ten niezwykły czas. Warto przewidzieć takie sytuacje, jeszcze zanim zamówimy zaproszenia.

Różne kompozycje treści wewnątrz zaproszenia

3. Dodatkowa karta, czyli miejsce na ważne informacje

Jeżeli chcesz przekazać swoim gościom więcej niż jedną informację w formie „Post Scriptum”, zachęcamy do ujęcia jej na dodatkowej karcie informacyjnej lub wizytówce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na estetykę i przejrzystość zaproszeń.

Pary Młode, które dotychczas zamawiały u nas zaproszenia ślubne, na dodatkowej karcie najczęściej umieszczały szczegółowe informacje na temat noclegów, mapkę dojazdu, harmonogram ślubu, dzięki któremu wiadomo, czego spodziewać się w trakcie uroczystości lub kilka słów na temat fundacji, którą warto wesprzeć w ramach prezentów ślubnych.

Wizytówka i dodatkowa karta w zaproszeniach ślubnych
Dodatkowa karta z mapą i harmonogramem wesela
Zbliżenie na mapę miejsca wesela
Dodatkowa karta do zaproszeń z informacjami o poprawinach

4. Ostatnia strona zaproszenia

Na ostatniej stronie zaproszenia ślubnego może pojawić się dodatkowy tekst lub motyw rysunkowy, który kontynuuje kreatywną narrację o uroczystości. Zakochani często zaskakują nas swoimi pomysłami na wykorzystanie tej przestrzeni, co oczywiście bardzo nas cieszy, ponieważ chętnie odpowiadamy na Wasze potrzeby.

Przykład? Na ostatniej stronie zaproszenia może znaleźć się spersonalizowana ilustracja, która przedstawia:

  • Wasze domowe zwierzaki – ukochanego kota, psa, królika lub każde inne zwierzę
  • motyw związany z Waszą pasją np. wędrówkami górskimi lub podróżami
  • wyjątkowe auto, którym planujecie jechać do ślubu
  • ważny cytat, który doskonale opisuje emocje związane z tym ważnym dla Was dniem
Tył zaproszenia z portretem psa Pary Młodej
Tym zaproszenia z ślubnym samochodem Mustang
Cytat na ostatniej stronie zaproszenia

4. Koperta na zaproszenie ślubne

Koperta jest dopełnieniem całego zaproszenia – w końcu to z nią goście stykają się w pierwszej kolejności. Dobrze, jeżeli ten element jest także dopasowany do tego, co można znaleźć w środku. W cenie zaproszenia oferujemy białą kopertę lub kopertę z brązowego eko papieru. Jednak to nie jest koniec możliwości. Jeżeli dbacie o szczegóły i zależy Wam na prawdziwym „efekcie WOW”, zaproszenia możecie wzbogacić o:

  •  kolorowe koperty
  • koperty z wyklejonym wnętrzem w stylu zaproszeń
  • opaski na koperty
  • naklejki z imionami gości

Każdy z tych detali jest niczym wisienka na torcie. Piękny, dopracowany design zaproszeń ślubnych stanowi zapowiedź niezwykłego wydarzenia, które z pewnością będzie rozpamiętywane latami zarówno przez Was, jak i Waszych gości.

Kompozycja z pięciu kopert w kilku kolorach oraz z różnymi wyklejkami
Wyklejki w kopertach o różnych wymiarach
Różne wzory wyklejek oferowanych wraz z zaproszeniami ślubnymi
Wyklejka w kopercie i imienna naklejka

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Podsumowując, jak wybrać zaproszenie ślubne?

Podczas wyboru zaproszeń ślubnych musicie pamiętać, że jest to pierwszy puzzel Waszej ślubnej układanki, z którym mają styczność wszyscy Wasi goście. Styl zaproszeń wiele mówi na temat charakteru uroczystości. Ważne, aby ich wygląd odzwierciedlał Wasze upodobania oraz motyw przewodni wesela.

Oprócz przemyślanego designu liczy się także wnętrze. Musicie pamiętać, że zaproszenia przede wszystkim pełnią funkcję informacyjną. Zanim przejdzie do wyboru formatu i estetyki zaproszenia zastanówcie się nad informacjami, które chcecie przekazać gościom. Przekaz determinuje ostateczny układ zaproszenia, który możemy w pełni dostosować do Waszych potrzeb.

Marzy Wam się doskonały projekt zaproszenia ślubnego, które sprawi, że Wasi gości poczują się zupełnie wyjątkowo? Zobaczcie nasze projekty: wzory zaproszeń

Macie dodatkowe pytania? Piszcie do nas!

halo@wilga.i.kruk.pl

Zobaczcie wzory zaproszeń i wybierzcie coś idealnie skrojonego pod Wasze potrzeby

Chcemy zobaczyć ofertę!

Każde zaproszenie możemy dostosować do Waszych potrzeb. Dopasujemy kolorystykę, dorysujemy ważne dla Was detale, zaproponujemy inną kopertę czy papier. Możliwa jest zmiana formy zaproszenia na dwie osobne karty. Modyfikacja zaproszenia jest wyceniana indywidualnie.

Zamówcie powyżej 75 zaproszeń, a otrzymacie 10% rabatu!

INFORMACJE

Format:
Zaproszenie rozkładane o wym. 14 x 14 cm

Cena:
Podstawowa cena to 8 zł / szt.
Cena obejmuje zaproszenie oraz kopertę z papieru eko lub białą

Dodatkowe usługi widoczne na zdjęciach:
Personalizacja: 30 zł
Projekt mapy Europy 45 zł
Projekt mapy dojazdu 50 zł
Ozdobna wyklejka w kopercie 2,50/szt.
Papier eko lub fakturowany 0,50 gr/szt.

Zasady zamówienia:
Minimalny nakład 30 sztuk
Czas realizacji to 14 dni

Koszt modyfikacji:
30 – 80 zł